המטפלות/ים במרכז

יעל לביא אבנון – שיאצו


6I6A5178

שמי יעל, מטפלת בכירה בשיאצו, בוגרת בית הספר "תמורות", המדגיש את חשיבות השילוב של הרפואה הסינית והמערבית. בעלת תואר שלישי (PhD) בפסיכו ביולוגיה, ועוסקת בהוראת חקר המוח.

כמי שמגיעה מתחום המדע והרפואה המערבית, אני מכירה ביתרונות הרבים שיש לשיטות הטיפול המערביות. עם זאת, בתרבות המודרנית בה אנו חיים כיום, הולכת ועולה שכיחות המחלות  שאומנם אינן מסכנות חיים אבל הן כרוניות, מתישות, פוגעות באיכות החיים ועשויות לגרום לסבל רב. השיאצו, מהווה טיפול משלים רב עוצמה במקרים אלה.

השיאצו מבוסס על התפיסה שבגופינו קיימים ערוצי אנרגיה (מרדיאנים). כאשר זרימת האנרגיה איננה מאוזנת בהם, עולים סימפטומים של מחלה- פיזיים או נפשיים. בהיותו חלק מהרפואה  הסינית, הוא מבוסס על ראיית האדם כמכלול (ראייה הוליסטית) ולא רק על ראיית הסימפטום היחיד. אין לי ספק שלמגע הידיים שניתן בשיאצו, יש סגולות שנזנחו עם התקדמות שיטות  הרפואה המודרניות. באמצעות המגע הוא משפר ומקל על מגוון רחב של בעיות: החל מבעיות אורטופדיות, דרך בעיות של מערכת העיכול, הפרעות שינה, הפרעות נשימה, ועד בעיות  רגשיות.

ניסיוני מלמד שהשיאצו תורם במיוחד:
• לשיכוך כאבים כרוניים ואקוטיים כגון: כאבי גב תחתון (עם או בלי הקרנות), אישיאס/סיאטיקה, כאבי צוואר ושכמות, נימולים/הירדמות גפיים, כאבים כתוצאה מפריצת דיסק/בלט דיסק/  עקמת/ שינויים מבניים בעמוד השדרה (ספונדילוליטזיס, סטנוזיס)
• לשיכוך כאבים והתמודדות נפשית בתקופת ההריון ולאחר הלידה
• להפרעות מצב רוח, חרדה וסטרס

בנוסף, השיאצו מיועד לכל מי שרוצה לשפר את איכות חייו. הוא מאפשר להקשיב לאזורי חוסר נוחות (נשימות, תנוחות הגוף, אזורים רגישים), וללמוד מה מחמיר או מקל עליהם. יש לו השפעות חיוביות בהפחתת הורמוני ה- stress בגוף, בהפעלת המערכת הפרה-סימפטתית (המופעלת באופן טבעי במצבי רגיעה) ובהגברת הפעילות של המערכת החיסונית. הוא מאזן זרימת דם, ותורם להרפיית שרירים ולשיפור טווח התנועה.

במהלך שנות לימודיי עסקתי לא מעט בחשיבות המגע להתפתחות תקינה ולבריאות טובה. לאחר לידת בתי הבכורה, התנסיתי לראשונה בסדרה של טיפולי שיאצו, שתרמה רבות לשיפור איכות חיי היומיומית- הפיזית והנפשית כאחד. התוודעתי באופן אישי לעוצמה שיכולה להיות במגע הידיים האיכותי והמדויק של השיאצו. החל לבעור בי הצורך לטפל ולהעניק בעצמי מגע ידיים, אנושי, תומך, מרגיע או מניע, בלתי אמצעי. אצל רובינו, מגע ידיים כזה, נוטה להיות הראשון שנעלם בתקופות בהן אנחנו נשאבים אל תעסוקות היומיום. טיפול השיאצו מחזיר את ההכרה בחשיבותו.

הטיפול נעשה על מזרן, בביגוד מלא ונוח. במהלכו נעשה שימוש בלחיצות (בעזרת אצבעות, כפות ידיים, מרפקים, ברכיים), מתיחות והנעה. המזרן מחזיר את המטופל למקום נוח, ראשוני, אדמתי, בסיסי. המרחב הטיפולי הוא אזור נקי מטרדות היומיום.
מזמינה אתכם באהבה לתחזק את הגוף והנפש כדי לא לאבד מכוחם. וזה ממש במרחק נגיעה.