המטפלות/ים במרכז

סוניה סגל – רפלקסולוגיה, צמחי מרפא וארומתרפיה

6I6A5763

שלום !
שמי סוניה, אני רפלקסולוגית ומטפלת גם בארומתרפיה ורייקי.  אני בוגרת המגמה לתזונה טבעית במכללת רידמן.
מהי רפלקסולוגיה הרבה  אנשים כבר יודעים אך מה שחשוב ומה שמשתנה היא שיטת העבודה והאני מאמין של כל מטפל.

אני מטפלת בנשים בכל הגילאים ולאחרונה החלטתי להקדיש פינה מיוחדת בקליניקה שלי לטיפול בכאב.

הרבה מאוד אנשים מתהליכם ביום יום שלהם עם כאב; זה יכול להיות כאב כרוני, שהוא תוצאה של מחלה או תאונה, או כאב זמני (נקע ברגל למשל). החיים עם הכאב, בעיקר שמדובר בכאב כרוני, מלווים בקשת רחבה של רגשות – מהתעלמות מוחלטת עד לדכאון או עצבנות ואי שקט. הסיבה לכך היא שמטופל המתמודד עם כאב נמצא בעצם בהתמודדות יום יומית עם הכאב ללא הפוגה. מנסה, "לחיות איתו".

כל כךהרבה אנשים רגילים לחיות לצד הכאב שהוא כבר הפך לחלק מהעולם שלהם. הכאב הופך עם הזמן למלווה קבוע והם כבר כמעט ולא זוכרים איך הרגישו ו/או התנהגו לפני שהכאב הופיע.

לפעמים הכאב מביא לכאב אחר. הכוונה היא, שאם הרגל שלי כואבת כשאני דורכת על העקב למשל, אז כדי להתגבר על הכאב,  אני מתחילה לסגל לי הליכה מותאמת למצב הזה. התוצאות של פעולה זו  היא שייתכן כי כדי לבצע את הפעולה האמורה, אתכופף או אעקם את הגב ובסופו של יום יהיה לי גם כאב גב שהוא, למעשה, תוצאה של הכאב הראשוני, ברגל.

הטיפול בכאב ברפלקסולוגיה מצריך סבלנות, מצד המטפל והמטופל בעיקר, מכיוון שהרפלקוסולוגיה מאפשרת לאותת ולעורר את כוחות הריפוי של הגוף ולשלוח מסר שיש בעיה במקום מסויים. כך מתחיל תהליך הריפוי עצמו. המטופל יוצא מכל טיפול עם הקלה ובהרגשה יותר טובה ועם הזמן והתקדמות הטיפולים  ההרגשה משתפרת והכאב פוחת.

לפעמים הטיפול בכאב יכול להיות מלווה בעליות וירידות, כמו מתקן בלונה פארק: לאחר טיפול אחד נרגיש נפלא ונחוש הקלה בכאב וטיפול נוסף ייתכן שהכאב יחזור אך אופיו ו/או מקום הופעתו ישתנה . מדובר למעשה בתהליך טבעי ונכון ויש לקבל אותו כחלק מהשיפור, זה בסדר, רק צריך קצת סבלנות (זוכרים? בפסקה הקודמת?).

בארגז הכלים שלי, בנוסף לרפלקסולוגיה יש גם רייקי וארומתרפיה שתומכים ומחזקים את הטיפול ברפלקסולוגיה וכל אחד מהם הוא שיטת טיפול בפני עצמה.

הרייקי הוא אנרגיה מרפאה, ואני משתמשת באנרגיה הזו בהנחת היד למספר דקות במקום הטיפול בכף הרגל. הכח המרפא של הרייקי מחזק את הטיפול. השמנים הארומתרפיים מסייעים אף הם בטיפול במגוון רחב של בעיות כמו למשל במקרה של דלקת (לא זיהומית) או בטיפול במגרנות .

זוהי זכות גדולה עבורי להשתמש בכל הכלים המדהימים האלו ולשפר את איכות חייהם של האנשים שאני פוגשת, להקל על כאבם וללכת איתם בדרך המופלאה הזו.

שלכם, סוניה.

 

לדף הפייסבוק שלי לחצו כאן

לקביעת תורים ושאלות – 050-779-2895